Eko-szkoła

Rokrocznie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Dubiczach Cerkiewnych realizują liczne działania, których głównym celem jest rozwijanie umiejętności obcowania z przyrodą, kształtowanie szacunku do otaczającej nas natury oraz odkrywanie jej piękna i tajemnic. Od wielu lat bardzo dobrze rozwija się współpraca z Białowieskim Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczej, Nadleśnictwem Bielsk Podlaski.

Najważniejsze działania:
·    Ekozespoły
·    Akcja sprzątania świata
·    Dzień Ziemi
·    Wyjazdy edukacyjne

Rok szkolny 2012/2013- ,,W zgodzie z naturą"

Realizowane przez nas programy, to:
- zbiórka makulatury
- zbiórka nakretech od butelek plastikowych
- program ,,Jezobus"
- program ,,Żubr"

Ekozespoły

Akcja sprzątania świata

Wyjazdy Edukacyjne

7 kwitnia 2009 roku uczniowie najmłodszych klas i członkowie szkolnego ekozespołu odwiedzili Izbę Przyrodniczą zorganizowaną w siedzibie Nadleśnictwa Bielsk Podlaski. Podziwiali przyrodnicze eksponaty, wysłuchali wykładu na temat ochrony przyrody.

Puszczańskie szlaki

W majowy wekend (9-11.05.2009 r.) uczniowie szkoły podstawowej pod kierunkiem pana Jerzego Nesteruka odbyli wyprawę do Białowieży.Jedną z większych atrakcji było nocne zwiedzanie Muzeum Przyrody w ramach akcji ,,Noc Muzeów". Uczniowie pokonali w Puszczy Białowieskiej jeden z trudniejszych szlaków turystycznych ,,Żebro Żubra".