Klasy 0 - III

Wyjazd pełen wrażeń

Dnia 16 czerwca bieżącego roku dzieci z oddziału przedszkolnego, ich rodzice oraz starsi koledzy  z kl.I i III wraz z wychowawcami wyjechali do Białegostoku.

Z rana odwiedziliśmy białostockie zoo. Po remoncie są widoczne zmiany: więcej zwierząt i nowocześniejsze wybiegi. Osiołki na nasz widok zaczęły ryczeć i można było z odległości metra zobaczyć dzika.

Głównym celem naszej podróży było obejrzenie nowego spektaklu ,,Misiaczek” w Białostockim Teatrze Lalek, skierowanego do najmłodszej, trochę starszej, a nawet dorosłej widowni.

Spektakl na małej scenie niesie ze sobą wiele niespodzianek. Przed wejściem trzeba zdjąć obuwie, do środka zapraszają sami aktorzy, a do tego każdy widz musi po drodze pokonać dwie przeszkody, by się znaleźć w miejscu zaczarowanym, przytulnym, kolorowym, gdzie zamiast foteli ułożone są rzędy kolorowych i miękkich poduch, a zamiast sceny jest podest wypełniony po brzegi poduchami, kołdrą oraz instrumentami. Wszystko utrzymane w kolorystyce jesiennej i zapraszające do zasypiania.

Fabuła 40 minutowego spektaklu jest bardzo prosta, tytułowy mały niedźwiadek ma poważny problem, nie może zapaść w sen zimowy, a to już pora, jesień w pełni. Pomagają mu w tym różne zwierzęta, w których rolę wciela się dwójka aktorów. Z ich strony padają różne propozycje zasypania, np. ziewanie, wypicie ciepłego mleka z dodatkiem miodku czy też liczenie owiec i śpiewanie kołysanki. We wszystkie sposoby zasypiania znakomici aktorzy angażują najmłodszych i dorosłych, którzy żywo reagują, śmiejąc się, nawołując, ziewając, przeliczając, gestykulując. W końcu cel zostaje osiągnięty, ,,Misiaczek” zasypia i przedstawienie się kończy.

Po spektaklu pełnym wrażeń przespacerowaliśmy się głównymi ulicami miasta w poszukiwaniu lodów oraz innych słodkości. Pogoda nam sprzyjała, a widok i zapach łakoci zaostrzał apetyt.

Niestety, to co dobre, szybko się kończy.

Wycieczka do Białegostoku

24 maja 2016 roku maluchy  z przedszkola wraz z rodzicami pod opieką Pań pojechały na wycieczkę do Białegostoku.

Dzieci miło spędziły czas w Centrum Zabaw „FIKOLAND”,  rodzice mogli uczestniczyć w tych zabawach, a także spokojnie przy kawie porozmawiać  z wychowawczyniami.

Potem wszyscy udali się do McDonald’a na wybrany przez siebie posiłek i pyszne lody.

Czas minął bardzo szybko. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły i już z utęsknieniem czekają na kolejną wycieczkę.

Lekcja edukacyjna w Ciechanowcu

Uczniowie z klas I–III byli na wycieczce edukacyjnej w Muzeum Wsi i Rolnictwa w Ciechanowcu. Mieli możliwość poznania zwyczajów życia dawnej wsi. Obejrzeli zabudowania, narzędzia rolnicze, sprzęt gospodarczy. Jednym z ciekawych obiektów był wciąż działający młyn wodny i wystawa dotycząca sposobu wypiekania chleba. Ponadto dzieci obejrzały wystawę pisanek z całego świata, która wywarła na nich niezapomniane wrażenie.

Konkurs recytatorski "O złotą różdżkę dobrej wróżki"

Witajcie w naszej bajce!